KONST / Litografier / Färglitografi 7451300
*
nr 745 1300
Stellan Mörner
(1896-1979), Sverige
Färglitografi, Stellan Mörner (1896-1979), kvinna, 177/260, signerad, motivets mått: 51x31
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
Utrop:
600 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 mars 2012
kl 17:38:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/2 16:58:00
1
300 kr
1/3 17:33:07
2
500 kr
5/3 17:30:01
3
400 kr
5/3 17:30:31
3
500 kr
5/3 17:31:10
3
Vinnande bud
5/3 17:33:22
3
justering av budtak
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Stellan Mörner
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
Läs mer om Stellan Mörner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik kvinna litografi litografier litografiskt blad stellan mörner svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:17
-
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:11
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:29
*
Stellan Mörner
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
Läs mer om Stellan Mörner
nr 745 1300
Stellan Mörner
(1896-1979), Sverige
Färglitografi, Stellan Mörner (1896-1979), kvinna, 177/260, signerad, motivets mått: 51x31
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 mars 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/2 16:58:00 | 1 | 300 kr |
1/3 17:33:07 | 2 | 500 kr |
5/3 17:30:01 | 3 | 400 kr |
5/3 17:30:31 | 3 | 500 kr |
5/3 17:31:10 | 3 | Vinnande bud |
5/3 17:33:22 | 3 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Stellan Mörner
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk mÃ¥lare och scenograf.Läs mer om Stellan Mörner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik kvinna litografi litografier litografiskt blad stellan mörner svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:17 -
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:11 -
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:12 -
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:55 -
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:29